Sivas’ın Zara İlçesinde Bir Alevi Köyüne Kütüphane Açıldı

Sivas Zara ilçesine bağlı Alevi köyü Aşağıçamözü’ne kültür merkezi ve kütüphane açıldı. Dayanışmayla açılan kütüphanenin açılışına Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, Cumhuriyet Halk Partisi Zara İlçe Başkanı Arslan Karaman, Zara Gençlik Platformu sözcüsü Nusret Öztürk ve köy halkı katıldı.

Zara Ziraat Odası ile Zara Gençlik Platformu tarafından da kitap bağışında bulunulan kütüphanenin, açılış töreninde konuşan köy Muhtarı Veli İdare, kütüphanenin köye hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi:

“Hayırsever bir köylümüz tarafından yapılan bağışla içerisinde geçmişte kullanılan, günümüzde kullanılmayan köy ve tarım aletleri, kilimlerden oluşan bir köşe kurduk, bir kısmında da raflar kurarak kütüphane ile kafe kısmı bulunan yarı açık bir yer inşa ettik. Kültür binamızın yanında kurduğumuz kütüphane kafe ile köylülerimiz burada vakit geçirerek kitap okuma imkanı bulacak, sohbet edebilecekler. Ayrıca büyük bir çardak kurarak burada da köylülerimiz açık havada kitap okuyarak, sohbet edebilecekler.” Kaynak: PİRHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir