İBB’nin Dağıttığı Çocuk Kitabı İle İlgili Bağcılar Cemevi Başkanı Açıklama Yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin dağıttığı çocuk kitabı ile ilgili Bağcılar Cemevi Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Koç bir açıklama yaptı. Açıklamayı olduğu gibi yayınlıyoruz.

” Sevgili dostlar……..

Son 2 gündür İ.B.B nin dağıttığı çocuk kitabı konuşuluyor.

NEDEN !!!!

İBB’nin dağıttığı bu kitapta Yahudi, Hristiyan,Müslüman (sunni) ve aleviliği temsilen alevi dedesinin resmi koyulmuş ve din ve inancın özgür olduğu ifade edilmiştir.
Bu doğru sözler bazı insanları rahatsız etmiş ve iki gündür İBB’ye saldırı halindeler bu saldırıları anlamak mümkün değildir..
Saldırıların sebebi aleviliği sunniliğin karşısında bir güç olarak gösterilmesi ve aleviliği kabullenememeleridir.
Sunni arkadaşları anlayabilirim ancak bazı alevi kurumları ve eski yönetici arkadaşlarımız da bu resmi sorguluyor olmaları bizi son derece üzüyor.

Alevilik sunniliğin bir alt kolu değildir. Alevilik kendine has bir inançtır. Bu tartışılacak bir konu değildir. Bizim ibadethanemiz CEMEVİ dini önderimiz de DEDEdir.

Gelelim belediyenin dergisine, İBB İstanbul’da yaşayan dindar, dinsiz,hangi inanca mensup olursa olsun herkese eşit hizmet vermek zorundadır. Bu resim bir taraftan İBB’nin aleviliği görünür kılmasıdır tabii ki tepki olacaktır yıllardır tek taraflı şekilde CAMİ,KİLİSE VE HAVRAYI ibadethane kabul edenler bugün artık anlamalılar ki CEMEVİ ibadethanedir.

Buradan İBB’ye aleviliği görünür kıldığı için çok teşekkür ediyorum.

Sevgi ve saygı ile……

Bağcılar Cemevi Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Koç”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir