Bağcılar Cemevi Faaliyetlerine Başlıyor

BASINA ve KAMUOYUNA

Hemen hemen bütün dünyayı, yaşadığımız ülkeleri, şehirleri, yerleşim yerlerimizi ve hatta hanelerimizi etkisi altına alan KORONA (COVİD19) VİRÜSÜ SALGINI nedeniyle tüm dünya halklarıyla beraber, biz Alevi toplumu olarak da olağanüstü zor bir süreçten geçtik/geçiyoruz.

Alevi kurumları olarak ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan bu amansız salgında, resmi kurumların açıklamaları doğrultusun da halkımızın bilgilendirilmesi başta olmak üzere çeşitli yardım ve dayanışma ile sürecin en iyi şekilde atlatılması adına üzerimize düşen sorumluluk bilinci ile hareket ettik.

Yakınlarımızdan, sevdiklerimizden, dostlarımızdan ve yeri geldiğinde mesleki zorunluluk gereği ailemizden, çocuklarımızdan ayrı kaldığımız bu zor süreçte hepimizin özellikle; her bir canın kendi canını, ailesini koruması ve dayanışmayla, insanlığa, toplumumuza ve doğaya verdiğimiz değerlerden ötürü, bu olağanüstü süreci en az kayıpla aşmak adına Alevi kurumları olarak seferberlik ilan ettik. Yardıma muhtaç olana Hızır’ın elini uzatmaya çalıştık..

Yaşanılan bu sıkıntılı ve zor süreçte, tüm insanlığa ve cümle canlara Hakk direnç ve sağlık, hastalarımıza şifa ve Hakk’a yürüyen canlarımızın ailelerine, sevdiklerine ve toplumumuza sabırlar versin. Hakk’a yürüyen canlarımızın devri daim olsun.

Korona virüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim insanlarının önerileri ve tavsiyeleri doğrultusunda hareket eden Bağcılar Alevi Toplumu / Cemevi olarak yine aynı şekilde yetkili organların hayatın normalleşmesi adına attığı adımlara da, temkinli ve mesafeli davranmak kaydıyla uymamız gerektiğini düşünüyoruz.

Bu bağlamda; Bu zor ve karanlık günleri birlikte aşabilmek umuduyla ilmin ve bilimin ışığında, erenlerin himmetiyle tüm insanlığa umut olması adına 11 Haziran Perşembe günü itibariyle telli kuranımız bağlamamızın kurslarına, lokmalarımızı paylaşmaya, çerağlarımızı uyandırmaya, gönülleri birlemeye uzun zamandır hasretini çektiğimiz siz canlarla cemal cemale gelip CEM olmayı arzuluyoruz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yetkili organların önerileri doğrultusunda bizler; insanın yaşama hakkı kutsallığının önemi de bilerek Bağcılar cemevimizin hijyen, dezenfektan ve sosyal mesafe konularında gerekli önlemleri aldığımızı ve gelen canların da aynı titizlikle bu kurallara uyması gerektiğini anlatacak görselleri ve mesafeli oturma düzenlerini ayarladığımızı bildiririz..

Hakk cümlemizin eksiğini-noksanını tamama yazsın. Şahı Merdan Ali, Pir Hünkar Hacı Bektaşi Veli , Hızır cümle canın kılavuzu, saklayanı,, kollayanı, zor anında yanındaki el tutanı olsun.

Hak, hakikat, özgürlük ve barış içinde bir yaşam için, insanlığın sağlığı, yaşamı ve mutluluğu için Hak Muhammed Ali cümlemizin yardımcısı olsun..

Bağcılar Alevi Toplumu / Cemevi
Yönetim Kurulu Başkanı
Zeynel Abidin Koç

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir