Almanya’daki Alevi kadınlar İstanbul Sözleşmesi için alanlara çıkıyor

Almanya’da bulunan Alevi kadınlar, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile tek taraflı feshedilen İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmak amacıyla alanlara çıkıyor. 

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Baden-Wüttünberg (AABF-BW) Bölge Kadınlar Birliği, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile tek taraflı feshedilen İstanbul Sözleşmesi için alanlara çıkıyor.

Stuttgart Kadın Platformu ile birlikte alana çıkacak Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Baden-Wüttünberg (AABF-BW) Bölge Kadınlar Birliği’nin eylemi 24 Mart tarihinde saat 17.00’de Schlossplatz’da başlayacak.

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Baden-Wüttünberg (AABF-BW) Bölge Kadınlar Birliği’nce yapılan çağrıda, “Kadına yönelik şiddet bir insan hakları ihlalidir. Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı ülkedeki milyonlarca kadın ve kız çocuk için bir felaket anlamına geliyor. Biz kadınlar evlerden alanlara meydanlarda haklarımızı korumaya devam edeceğiz. Tüm kadınları Stuttgart’a haklarına sahip çıkmaları için davet ediyoruz. Kendi sloganları, kendi dövizleriyle halaylarla, zılgıtlarla ve renklerinizle” denildi. Kaynak: PİRHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir