ALEVİ SOYKIRIMI…….

ALEVİ SOYKIRIMI…….
Yıl 1938
Köklerinde aleviliği (kendi inancından başka inancı) kabul etmeyen ve fırsat buldukça katletmeyi görev sayan, alevi katletmeyi CENNETE giriş kapısı olarak gören zihniyet çocuk,yaşlı,kadın ve ya hasta demeyerek dersimde soykırıma giriştiler. İnsan öldürmenin sevap olduğunu sanan bu YAMYAMLAR ancak bedenlerimizi yok ettiler.
Alevi soykırımında yaklaşık 20.000 insanın öldürüldüğü söyleniyor.

Dersim coğrafyasında her ailenin ortalama 6 ile 15 arası çocuğu oluyordu. Bugünkü karşılığı yaklaşık 1 000 000 nüfusa eşit geliyor.

Bir düşünmek gerekiyor bu nüfus bugün var olsaydı Türkiye’nin dengeleri nasıl olurdu. O günler için katliam diyenler bir kere daha düşünsünler, yaşam var olduğundan bu güne kadar sistematik yapılan alevi soykırımları olmasaydı bugün ki dünyanın halini.

Aleviler ne istiyorlar ki bu soykırıma mazur kalıyorlar ?
Bunun tek cevabı var ADALET , ama sanmayın ki aleviler sadece kendileri için adalet istiyorlar. Aleviler tüm yaşamlar (insan,hayvan,bitki,hava,su,toprak ve adını sayamadığım tüm yaşam için) için ADALET isterler. Bu adalet talepleri bireysel çıkarlar ters olduğu için hep dışlanmış ve soykırıma uğramışlardır… Buradan dünyada inancı,milleti ne olursa olsun soykırıma uğramış tüm insanların önünde saygı ile eğiliyorum.

Katliamları yapanları da LANETLİYORUM…

Sevgi ve saygı ile…

Zeynel Abidin KOÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir