Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu Yapıldı.

Türkiye Alevi Dernekleri Federasyonu pandemi sebebiyle uzun süredir ertelediği olağanüstü genel kurulunu bugün gerçekleşti..

Kongre’nin divan kurulu başkanlığını Tolga Sağ gerçekleştirdi..

Katılımcı tüm bileşenlerinin tam desteğiyle yeniden göreve seçilen Celal FIRAT dede oldu..

Önemli önergelerin ve görüşlerin olduğu kongre de dikkat çeken hususlardan biri Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu bileşeni olan federasyonun AABK seçimi için 6 delege belirlenmesi adına yönetime yetki vermesi ve geleneksel hale getirilmek istenen büyük bir organizasyonun her yıl yapılması istemiydi..

Celal FIRAT Dede’nin dini dili ırkı ne olursa olsun adaletli merhametli vicdanlı ve hoşgörülü olan tüm toplumların yanında sonuna kadar yer alacağımızı, kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan onurlu bir yaşam içim mücadele edeceğiz diye başladığı konuşmasında, Önümüzde ki 3 yıl boyunca yapmak istedikleri çalışmalara değindi.. Celal Fırat dede aynı zamanda; biz bu yolun turabıyız. Geçmişte olduğu gibi bugün de bundan sonra da makam mevki gözetmeksizin yaşanılabilir bir dünya adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz sözleriyle konuşmasını bitirdi..

Yolumuzun ve kültürümüzün daha aydınlık günlere kavuşması, toplumsal dayanışma, birlik beraberlik, eğitime destek ve bir çok önemli konunun gündeme geldiği kongre de yeni yönetim kuruluna seçilen canların daha hassasiyet ve özveri ile çalışılacağına dair temenni dilekleri ile son buldu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir