ADFE Bileşeni Olan Esenler Cemevi Yeni Binasına Kavuşuyor..

Alevi Dernekleri Federasyonu bileşeni olan Esenler Cemevinin yapım ve onarımı bitmekte olan yeni binasını ADFE temsilcileri ziyaret ettiler..

Alevi Dernekleri Federasyonu Başkan vekili Zeynel Abidin Koç, Yönetim kurulu üyesi Özgül Ateş ve İnanç Kurulu Başkanı Eren Yıldırım yapım ve onarımı bitmek üzere olan Esenler cemevini ziyaret ederek çalışmaları yakından takip ettiler..

ADFE ziyareti sırasında açıklamalar da bulunan Başkan Vekili Zeynel Abidin Koç;

Uzun yıllardır Esenler ilçesinde bir cemevinin temellerinin atılması konusunda bileşenimiz olan Esenler cemevimizin girişimleri bulunuyordu.. Bu sürecin sonuna gelindiği, Esenler’de bulunan canlarımıza bir cemevi kazandırdırıldığı için çok mutluyuz.. Yapım ve onarım işleri bitikten sonra tüm canlarımızın katılımıyla açılışını gerçekleştirerek bu bölgede yaşayan canlarımızın hizmetine sunulacak..
Bu imkanı sağlayan Esenler belediyesine hizmet sahibi olan canlara ve bileşenimiz olan Esenler cemevine teşekkür ederiz.. Hak yollarını aydınlık eylesin, Esenler’de yaşayan tüm canlarımıza hayırlı uğurlu olsun..

Yapımı ve onarımı devam eden Esenler cemevini ziyaret edenlerin arasında bulunan Alevi Dernekleri Federasyonu İnanç Kurulu Başkanı Eren Yıldırım ise;

Uzun zamandır esenler de bulunan bir eksikliğin giderilmesini görmek çok güzel.. Umuyor ve inanıyorum ki Yüzyıllar öncesinde sevgi ve hoşgörünün temellerini atan Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin merkeze insanı koyan anlayışı ile bu binada sevgi tohumları atılacak hem inancımıza hem de topluma hizmet edecek güzel gençler bu binada yetişecek.. Esenler’e ve tüm Alevi toplumuna şimdiden hayırlı uğurlu olsun, Hızır cümle canların yar ve yardımcısı olsun..

Aşk ile..

İstanbul Alevi Toplumu Haber Merkezi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir